Мультикультуралізм як соціокультурний феномен сучасності: соціально-філософський аналіз

Яценко, К. А. (2014) Мультикультуралізм як соціокультурний феномен сучасності: соціально-філософський аналіз. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.

[img] Text
Download (165kB)

Abstract

У дисертації здійснено соціально-філософський аналіз мультикультуралізму як соціокультурного феномену сучасності, охарактеризовано його засадничі принципи та особливості функціонування. Проаналізовано міжнародний досвід упровадження моделей мультикультуралізму у різних сферах суспільного життя. Виявлено закономірності функціонування й розвитку, загальні та особливі умови, позитивні й негативні наслідки реалізації мультикультурних практик у полікультурному суспільстві. Досліджено характеристики вітчизняного мультикультурного суспільства та основні напрями реалізації мультикультурних програм в Україні. Визначено українську етнокультурну ідентичність та проаналізовано специфіку її складових. Набуло додаткового обґрунтування положення про інтегративну функцію культури титульного етносу та мультикультурної освіти у контексті формування національної ідентичності та організації міжнаціонального спілкування.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: мультикультуралізм, мультикультурне суспільство, політика мультикультуралізму, культурний плюралізм, етнокультурний розвиток, ідентичність, культура, толерантність, лібералізм, комунітаризм.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > B Philosophy (General)
Divisions: Faculty of History > Department of Philosophy and Political Science
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 24 Mar 2014 13:42
Last Modified: 22 Sep 2014 22:22
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/10762

Actions (login required)

View Item View Item