Етнокультура в контексті глобалізаційних процесів: соціально-філософський аналіз

Оксютович, М. О. (2014) Етнокультура в контексті глобалізаційних процесів: соціально-філософський аналіз. Вид-во ЖДУ ім. І.Франка.

[img]
Preview
Text
Download (372kB) | Preview

Abstract

Дисертаційна робота присвячена соціально-філософському аналізу особливостей функціонування та розвитку етнокультури в глобалізованому світі. Розглянуто теоретичні інтерпретації та основні наукові підходи до аналізу етнокультури; досліджено її сутність, місце та роль у сучасних умовах. Виявлено найсуттєвіші імперативи феномену глобалізації та проаналізовано їх вплив на трансформацію етнокультурного буття людей. Визначено такі чинники та механізми формування етнокультури українства у глобалізованому світі, як територія проживання, кровна спорідненість, мова спілкування тощо, з’ясовано детермінанти її функціонування у мультикультурному соціумі. Проаналізовано основні ідентифікаційні практики в культуротворчому просторі української діаспори, зокрема, толерантність, мобільність, суспільна активність. Обґрунтовано положення про необхідність для України розробки власної національної стратегії, спрямованої на збереження розмаїття етнокультур і формування єдиного етнокультурного простору українського суспільства в умовах глобалізації. Запропоновано механізм взаємодії етносів з їх етнокультурами та державою за допомогою конверсій до культурних джерел й етнічної референції з апеляцією до універсалій національної культури.

Item Type: Other
Uncontrolled Keywords: етнос, етнокультура, глобалізація, культурна глобалізація, полікультурність, мультикультурний соціум, етнонаціональне буття, етнокультурна ідентичність, етнокультурний ренесанс
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > B Philosophy (General)
Divisions: Faculty of History > Department of Philosophy and Political Science
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 24 Mar 2014 13:50
Last Modified: 15 Aug 2015 08:57
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/10763

Actions (login required)

View Item View Item