Дискурс засобів масової інформації: характерні особливості

Хорошун, О. О. (2014) Дискурс засобів масової інформації: характерні особливості. Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Філологічні науки (6). pp. 160-163.

[img]
Preview
Text
Download (346kB) | Preview

Abstract

Сьогодні незаперечним є той факт, що засоби масової інформації відіграють важливу роль у житті суспільства і слугують основним джерелом впливу на масову свідомість, формування суспільної думки і сприйняття реальності масовою аудиторією, тому закономірним є підвищення інтересу науковців різних галузей до всебічного вивчення ЗМІ. Сучасна лінгвістика звертається до мовного матеріалу як частини певного дискурсу. Тексти, що функціонують у ЗМІ, не є винятком, оскільки складають дискурс ЗМІ, або медіа-дискурс, зі своїми правилами мовної поведінки та інтертекстуальності. Найпоширенішою формою існування мови є медіатексти, що й обумовлює актуальність медіалінгвістики як нового системного підходу до вивчення мови ЗМІ. У сучасному інформаційному просторі дискурс ЗМІ є основним джерелом знань людей про світ і події що в ньому відбуваються. Глобальні зміни, пов'язані з безперервним розвитком можливостей масової комунікації, впливають не тільки на умови життя і на спосіб мислення і систему сприйняття інформації сучасної людини, а й сприяють глобальним змінам у сучасному інформаційному суспільстві. Значна роль ЗМІ і в динаміці мовних процесів, оскільки саме на сферу масової комунікації припадає основний обсяг використання мови. Слід зазначити, що поширеним явищем сучасного медіадискурсу є маніпулятивний мовленнєвий вплив, яке втілюється різноманітними способами і засобами. Але, незважаючи на посилену увагу дослідників до дискурсу ЗМІ його характеристика залишається не повною.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: медіа лінгвістика, дискурс ЗМІ, медіатекст, інформативна функція, маніпулятивна функція
Subjects: P Language and Literature > PE English
Divisions: Educational and Research Institute of Foreign Philology > Department of English Language and Applied Linguistics
Depositing User: завідувач С. О. Гавриловський
Date Deposited: 30 May 2014 06:22
Last Modified: 15 Aug 2015 06:44
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/11424

Actions (login required)

View Item View Item