Фонетичні особливості антропонімів Житомирщини ХVІ – ХVІІ ст.

Ящук, Л. В. (2012) Фонетичні особливості антропонімів Житомирщини ХVІ – ХVІІ ст. Студії з ономастики та етимології (1). pp. 266-276.

[img]
Preview
Text
Download (260kB) | Preview

Abstract

Для системи приголосних сучасної української літературної мови характерна кореляція за твердістю – м’якістю, зокрема й африкат [ц] – [ц′], яка відсутня в деяких говорах української мови. Наприклад прикінцевий звук [ц′] утратив м’якість у північноукраїнському наріччі (середньо- і східнополіські говори), а також у надсянських, лемківських, наддністрянських, західноподільських, покутсько-буковинських і гуцульських говірках південно-західного наріччя (див. АУМ 1, к. 112; 2, к. 98; 3, к. 16). Ю. Шевельов зауважує, що «цілковите ствердіння [ц′] в українській мові – це явище, яке поширювалося з периферійних північних і західних теренів у напрямку до центру (а не навпаки)» . Зовсім не мають звука [ц′] російська, угорська, болгарська, східний різновид словацької; мають як вторинний звук білоруська й польська .

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: антропоніми Житомирщини, фонетика, ХVІ – ХVІІ ст.
Subjects: P Language and Literature > PG Slavic, Baltic, Albanian languages and literature > Ukrainian
Divisions: Educational and Research Institute of Philology and Journalism > Department of Ukrainian language and methods of its teaching
Depositing User: lab Zhanna Gan'ko
Date Deposited: 18 Jun 2014 05:59
Last Modified: 07 Mar 2016 01:02
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/11647

Actions (login required)

View Item View Item