ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ВЕРБАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПТУ ВІДДАЛЕНОСТІ ОБ’ЄКТА В АНГЛІЙСЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРАХ (ЗІСТАВНИЙ АСПЕКТ)

Тодорова, Н. Ю. (2014) ФРАЗЕОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ ВЕРБАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПТУ ВІДДАЛЕНОСТІ ОБ’ЄКТА В АНГЛІЙСЬКІЙ ТА УКРАЇНСЬКІЙ ЛІНГВОКУЛЬТУРАХ (ЗІСТАВНИЙ АСПЕКТ). Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка (74). pp. 238-272. ISSN 2076-6173

[img]
Preview
Text
Download (285kB) | Preview

Abstract

У статті представлено аналіз фразеологічних одиниць, які вербалізують концепт "віддаленості об’єкту" в англійській та українській лінгвокультурах. Матеріалом для даного дослідження послужили українські й англійські фразеологічні одиниці із семантикою віддаленості об'єкта. В якості способу вивчення даного концепту використано метод семантичного поля. Описано та порівняно конструктивну організацію фразеосемантичного поля "далеко" і фразеосемантичних мікрополів у його складі в даних мовах. Встановлено співвідношення реального розташування об’єкта від дистанційної крапки відліку до структури фразеосемантичного поля "далеко". Визначено фактори, від яких залежить концептуалізація об’єктивної дійсності певними етносами. Виявлено певну етномовну й етнокультурну специфіку та спільні для обох мов характеристики вербалізації універсальних просторових відношень.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: концепт, простір, віддаленість, фразеологічні одиниці, вербалізація, лінгвокультура, фразеосемантичне поле, фразеосемантичне мікрополе.
Subjects: P Language and Literature > PE English
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 23 Jun 2014 12:41
Last Modified: 15 Aug 2015 07:10
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/11788

Actions (login required)

View Item View Item