Особливості відбору спортсменів, які спеціалізуються в стрибках у висоту

Гурман, О. Є., Шаверський, В. К. (2014) Особливості відбору спортсменів, які спеціалізуються в стрибках у висоту. ЖДУ ім. І.Франка.

[img]
Preview
Text
Download (113kB) | Preview

Abstract

Цілеспрямована багаторічна підготовка і виховання спортсменів високого класу – це складний процес. Якість якого визначається цілою низкою факторів – відбір обдарованих дітей, та їх спортивна спеціалізація. Досягнення високих результатів у будь – якому виді діяльності залежить від індивідуальних особливостей дітей та вимог обраної спеціалізації. У зв’язку з цим знання вимог конкретного виду спорту до спортсменів високої кваліфікації є однією з найважливіших умов ефективного відбору перспективних спортсменів. Практика показує, що на початкових етапах спортивного тренування не завжди вдається відібрати той контингент, який відповідає конкретному виду спорту. У зв’язку з цим в спортивних школах відбувається великий за кількістю і тривалий за часом відсів учнів, викликаний відсутністю зростання їх індивідуальних результатів. Тому знання вимог конкретного виду спорту до юних спортсменів найважливіша умова ефективного відбору та прогнозування перспективних спортсменів. Помилкова спортивна орієнтація дітей та підлітків призводить до великих втрат травмує психіку дитини та не дозволяє підвищити якість тренувального процесу. У зв’язку з цим необхідно озброїти тренерів, викладачів фізичного виховання знаннями про сучасні об’єктивні критерії відбору талановитих спортсменів.[2] В останні роки проведені дослідження з питань комплексного контролю за юними і дорослими спортсменами, в яких велика увага була приділена пошукам інформативним методам педагогічного контролю, обґрунтування тестів для оцінки окремих якостей і сторін підготовленості спортсменів.[14] Отже, актуальність нашої роботи полягає у вивченні питання по своєчасному виявленні здібностей у дітей та підлітків до занять зі стрибків у висоту, враховуючи їхні індивідуальні особливості .  

Item Type: Other
Subjects: L Education > L Education (General)
L Education > LB Theory and practice of education
Divisions: Faculty of Physical Education and Sport > Department of Theoretical and Methodological Foundations of Physical Education and Sport
Depositing User: лаборант К.Ю. Пелешок
Date Deposited: 26 Jun 2014 09:15
Last Modified: 24 Jan 2018 08:31
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/11850

Actions (login required)

View Item View Item