РИМО-КАТОЛИЦЬКІ ЧЕРНЕЧІ ОРДЕНИ : ЇХ СУТНІСТЬ І ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРІ

Данилюк, О. Я. (2014) РИМО-КАТОЛИЦЬКІ ЧЕРНЕЧІ ОРДЕНИ : ЇХ СУТНІСТЬ І ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРІ. АВТОРЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.

[img] Text
Download (192kB)

Abstract

Дисертація є філософсько-релігієзнавчим дослідженням формування інституту чернечих орденів Римо-католицької церкви, їх становлення і поширення на українських землях. Розглянуто вплив римо-католицьких чернечих орденів на розвиток духовності та культури, місце та роль в сучасних умовах українського націє- й державотворення. Обґрунтовано, що становлення інституту римо-католицьких чернечих орденів на вітчизняних теренах засвідчує відповідність католицької духовності духовним потребам українського суспільства. Визначено основні чинники поширення римо-католицьких чернечих орденів в Україні : тенденція до зближення та взаємозбагачення східнослов’янської та західноєвропейської культур, вірність християнській традиції у поєднанні з модернізацією, соціально орієнтована діяльність, відкритість до міжконфесійного та міжрелігійного діалогу. З’ясовано вектори духовного виховання римо-католицьких чернечих орденів згідно августинської, бенедиктинської, домініканської, франциськанської, кармелітської, ігнатіанської шкіл духовності. Охарактеризовано особливості актуалізації містичної тематики з огляду на різні напрямки духовного сприйняття через поширення духовної практики християнської медитації згідно бенедиктинської, кармелітської, єзуїтської шкіл та Міжнародного Товариства Християнської Медитації.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Римо-католицька церква, чернецтво, чернечі ордени, інкультурація, міжрелігійний діалог, міжконфесійний діалог, духовність, медитація, християнська медитація.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BL Religion
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 20 Aug 2014 11:51
Last Modified: 20 Aug 2014 11:55
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/12123

Actions (login required)

View Item View Item