ВПЛИВ ГОЛОДУВАННЯ НА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕМОЛІМФИ VIVIPARUS VIVIPARUS (GASTROPODA, PECTINIBRANCHIA)

Гріневич, Я. Р., Стадниченко, А. П. (2014) ВПЛИВ ГОЛОДУВАННЯ НА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕМОЛІМФИ VIVIPARUS VIVIPARUS (GASTROPODA, PECTINIBRANCHIA). [Experiment] (Unpublished)

[img]
Preview
Text
Download (312kB) | Preview

Abstract

Досліджено вплив тривалого голодування (1, 2, 3, 4 тижні) Viviparus viviparus (Linnaeus, 1758) на загальний об’єм, питому вагу, водневий показник (pH) гемолімфи, вміст у ній загального білка, Cu2+ та гемоціаніну. З’ясовано, що значення водневого показника гемолімфи внаслідок тривалого голодування суттєво не змінюється і знаходиться в межах норми. Натомість, загальний об’єм гемолімфи калюжниці річкової збільшився в результаті чотирьохтижневого голодування на 26% в порівняні з нормою. Голодування молюсків зумовлює поступове зменшення питомої ваги та вмісту білка в гемолімфі. Вміст Cu2+ та гемоціаніну за дії 1-3-тижневого голодування збільшується в порівнянні з їх вмістом у нормі. А за чотирьохтижневого голодування значення цих показників падають нижче норми.

Item Type: Experiment
Uncontrolled Keywords: Viviparus viviparus, голодування, гемолімфа, загальний об’єм, питома вага, pH, загальний білок, гемоціанін.
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Zoology, Biological Monitoring and Nature Conservation
Depositing User: kaf.zoology Zoo KZ
Date Deposited: 05 Sep 2014 11:53
Last Modified: 15 Aug 2015 07:46
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/12354

Actions (login required)

View Item View Item