Вивчення іноземних мов в університетах України (ХІХ – початок ХХ століття)

Шелест, Ю. М. (2014) Вивчення іноземних мов в університетах України (ХІХ – початок ХХ століття). Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук.

[img] Text
Download (192kB)

Abstract

На основі опрацювання широкої джерельної бази у дисертації проаналізовано стан наукової розробки проблеми вивчення іноземних мов в університетах України в ХІХ – на початку ХХ століття. Обґрунтовано теоретичні засади дослідження на рівні методологічного, теоретичного, практичного концептів. Представлено періодизацію процесу вивчення іноземних мов в університетах України: етап становлення (1804–1850 рр.), етап стабілізації (1850–1917 рр.). З'ясовано роль класичних мов в освітньому процесі Європи (ХV – початок ХІХ століття), також досліджено іншомовний компонент у навчальних закладах України з часу їхнього створення на території України. На основі аналізу методичного забезпечення викладання іноземних мов охарактеризовано організацію навчання іноземних мов в університетах України на етапах становлення і стабілізації. Визначено й охарактеризовано форми, методи і засоби навчання іноземних мов, а також виявлено тенденції кадрового забезпечення викладання іноземних мов в університетах підросійської та підавстрійської території України ХІХ – початку ХХ століття.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: університет, навчання іноземних мов, нові іноземні мови, класичні мови, плани, програми, форми, методи, викладач іноземної мови.
Subjects: L Education > LB Theory and practice of education
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 10 Sep 2014 07:12
Last Modified: 10 Sep 2014 07:19
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/12483

Actions (login required)

View Item View Item