Біологічні знання як чинник формування політичних ідей і цінностей у громадянському суспільстві

Костючков, С. К. (2014) Біологічні знання як чинник формування політичних ідей і цінностей у громадянському суспільстві. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка (76). pp. 72-78. ISSN 2076-6173

[img]
Preview
Text
Download (245kB) | Preview

Abstract

У статті розглянуто окремі аспекти сучасних біологічних знань, показано їхній зв'язок із природничими та соціальними науками; розкрито положення щодо специфічності місця й ролі людини у планетарному різноманітті усього живого; визначено роль біологічних знань у процесі трансформації політичних ідей та цінностей, що слугують їх підґрунтям. Проаналізовано сутність політичних ідей як активуючих суспільну свідомість умоглядних моделей облаштування світу; показано, що науковий прогрес біологічних наук має у перспективі політичні наслідки. Автор акцентує увагу на необхідності створення умов для формування реального громадянського суспільства на принципах справедливості, "ноосферної гармонії" і розумного самообмеження людини у своїх потребах.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: біологічні дослідження, способи пізнання, біосфера, природа, суспільство, особистість, біотехнологія, біополітика, ідеал, аксіологічна сфера.
Subjects: L Education > L Education (General)
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 12 Nov 2014 07:41
Last Modified: 15 Aug 2015 10:10
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/13923

Actions (login required)

View Item View Item