Відтворення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у сучасній американській художній прозі та газетній публіцистиці: лінгвокогнітивний аспект (монографія)

Семенюк, І. С. (2008) Відтворення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у сучасній американській художній прозі та газетній публіцистиці: лінгвокогнітивний аспект (монографія). Other. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка.

[img]
Preview
Text
Download (471kB) | Preview

Abstract

У монографії здійснено лінгвокогнітивний і функціональний аналіз мовних засобів відображення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у текстах сучасної американської художньої прози та газетної публіцистики з юридичної тематики; розкриваються лексико-семантичні, тактико-стратегічні та тропеїчні особливості відображення складників концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ. Аналіз матеріалу направлено на виявлення мовних особливостей заповнення слотів концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ залежно від жанру текстів. У роботі розкрито специфіку відображення взаємодії персонажів у сучасній американській художній прозі; визначено комунікативні стратегії й тактики їхнього спілкування; розглянуто особливості позначення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у комунікативних ситуаціях "Розслідування" та "Допит", виокремлених у сучасній американській художній прозі; виявлено мовні та мовленнєві особливості реалізації концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у різножанрових текстах з юридичної тематики у сучасній американській газетній публіцистиці. Рекомендується для практичного використання у викладанні курсів теоретичної граматики (розділ “Прагматика тексту”), лексикології (розділ “Лексична семантика”), стилістики англійської мови (розділи “Стилістика тексту”, “Функціональна стилістика”), у спецкурсах з лінгвістики тексту, теорії комунікації та когнітивної лінгвістки, при проведенні занять з англійської мови для студентів юридичних спеціальностей.

Item Type: Monograph (Other)
Uncontrolled Keywords: концепт "ЗЛОЧИНЕЦЬ"
Subjects: P Language and Literature > P Philology. Linguistics
Divisions: Educational and Research Institute of Foreign Philology > Department of English Language and Applied Linguistics
Depositing User: О.І. Янчук
Date Deposited: 22 Dec 2014 11:29
Last Modified: 22 Dec 2014 11:29
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/14749

Actions (login required)

View Item View Item