Видове різноманіття олігохет Київського водосховища

Матчинська, С. Ф. (2009) Видове різноманіття олігохет Київського водосховища. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція. pp. 68-69.

[img]
Preview
Text
Download (343kB) | Preview

Abstract

Київське водосховище саме верхнє в каскаді дніпровських водосховищ. Воно розташоване на кордоні лісової та лісостепової зони. Його заповнення відбувалося протягом 1965–1966 рр. У Київському водосховищі малощетинкові черви (олігохети) – важлива складова донних і фіто¬фільних біоценозів. Екологічний спектр олигохет досить широкий, однак розвиток їх тісно пов’язаний із швидкістю течії та обумовленим нею типом ґрунту. Відомо, що кожному виду харак¬терний певний екологічний діапазон, у межах якого лежить оптимальна зона факторів у кіль¬кісному та якісному відношенні найсприятливіша для його існування. Одна з характерних структурних характеристик угруповання організмів – їх видове різноманіття, показник стабільності екосистеми.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Київське водосховище, олігохет, малощетинкові черви, лісостепова зона
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 04 Feb 2015 13:43
Last Modified: 04 Feb 2015 13:43
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15330

Actions (login required)

View Item View Item