Вміст іонів важких металів в організмі витушки пурпурної за антропогенного пресінгу

Киричук, Г. Є., Пантюк, В. В., Киричук, В. О. (2009) Вміст іонів важких металів в організмі витушки пурпурної за антропогенного пресінгу. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція. pp. 53-55.

[img]
Preview
Text
Download (179kB) | Preview

Abstract

Важкі метали – надзвичайно небезпечні забруднювачі природних вод. Вони у порівняно невеликих концентраціях можуть здійснювати токсичні впливи на водні організми. Гідробіонти мають властивість накопичувати у своєму організмі токсичні речовини, причому концентрація токсиканту в їх організмі може в сотні, тисячі або десятки тисяч разів перевищувати вміст у воді. Важкі метали мають здатність накопичуватися та передаватися по ланцюгу живлення численним трофічним ланкам аж до людини. Тому мета нашого дослідження – оцінити вміст іонів важких металів (Cu2+, Zn2+, Pb2+, Cd2+) в організмі Planorbarius purpura (Müller, 1774) в річці Тетерів залежно від віддаленості від очисних споруд.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Cu2+, Zn2+, Pb2+, Cd2+,Cu2+, Zn2+, Pb2+, Cd2+, Planorbarius purpura, очисні споруди
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 04 Feb 2015 13:45
Last Modified: 04 Feb 2015 13:45
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15332

Actions (login required)

View Item View Item