Антропогенний вплив на мезофауну Нікопольського району Дніпропетровської області

Болгарін, В. В. (2009) Антропогенний вплив на мезофауну Нікопольського району Дніпропетровської області. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція. pp. 141-142.

[img]
Preview
Text
Download (159kB) | Preview

Abstract

В умовах міста Нікополь, району та узбережжя Каховського водосховища зменшується кількість видів підстилкової мезофауни, у той час, як видове різноманіття інших розмірних груп (нанофауна та мікрофауна) залишається без істотних змін. В основу методів досліджень мезофауни цієї території покладені збори безхребетних, проведені в липні–серпні 2009 року в Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області. Обстежено 10 степових екосистем різного ступеня трансформації (зволоження ґрунту, ступеня деградації підстилкового горизонту, механічного складу ґрунту, ступеня засміченості, витоптування худобою). Для кожної пробної площі проведено геоботанічний опис за стандартною методикою. Безхребетних збирали пастками Барбера з 20 % розчином кухонної солі.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Антропогенний вплив, мезофауна, тварини, клімат, безхребетні.
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 05 Feb 2015 10:40
Last Modified: 05 Feb 2015 10:40
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15383

Actions (login required)

View Item View Item