Вплив рівня водозабезпечення ставу на рибницькі показники при вирощуванні ставової риби

Коваленко, В. О. (2009) Вплив рівня водозабезпечення ставу на рибницькі показники при вирощуванні ставової риби. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція. pp. 111-112.

[img]
Preview
Text
Download (163kB) | Preview

Abstract

Вода – середовище існування риб. Тому при оцінці впливу пов’язаних із водою факторів на результати ставового рибництва враховують, що вона повинна мати фізико-хімічні характе¬ристики, які забезпечували б оптимальні умови існування риби та інших мешканців ставу. Великого значення якості ставової води при вирощуванні риби надавали Ф. М. Суховерхов (1953) і В. А. Мовчан (1973), які оцінювали якість ставу як рибоводного угіддя за вмістом розчиненого у воді кисню та наявністю біогенних елементів, необхідних для формування кормової бази. Однак, не лише якість води відіграє значну роль при вирощуванні риби у ставах. Так, Н. М. Харитонова (1973), вбачаючи тісний зв’язок між якісними та кількісними характеристиками води, вважала, що рибопродуктивність у великій мірі залежить не тільки від хімічного складу води у ставі, а й від його глибини, тобто від величини об’єму води, який приходиться на одиницю площі водного дзеркала. Взаємозв’язок глибини ставу з його водним об’ємом дає підставу для розгляду цього фактора, як одного з показників рівня водозабезпечення.

Item Type: Article
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 05 Feb 2015 15:04
Last Modified: 05 Feb 2015 15:04
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15408

Actions (login required)

View Item View Item