Зміни активності катаболічних ферментів у печінці коропових риб при адаптації до дії гербіцидів

Мехед, О. Б. (2009) Зміни активності катаболічних ферментів у печінці коропових риб при адаптації до дії гербіцидів. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція. pp. 116-117.

[img]
Preview
Text
Download (174kB) | Preview

Abstract

В останній час все частіше у прісноводні водойми проникають пестициди і, зокрема, гербіциди, надходження яких у водне середовище, особливо у великих кількостях, негативно впливає на стан гідробіонтів. В літературних джерелах, головним чином, проблема пестицидного впливу на водойму розглядається з точки зору міграції цих речовин і накопичення їх в організмах гідробіонтів. Існують відомості про біохімічні та деякі патоморфологічні зміни під впливом окремих груп пестицидів. Але більшість препаратів, які вивчались у цих дослідженнях, нині вже не використовується в сільському господарстві, сьогодні ж існує досить широкий асортимент нових синтезованих пестицидів. Мета роботи – оцінити вплив гербіцидного навантаження на активність ферментів циклу трикарбонових кислот – ЦТК (ізоцитратдегідрогеназа – ІЦДГ, малатдегідрогеназа – МДГ), гліколізу (лактатдегідрогеназа – ЛДГ) і пентозо-фосфатного шляху (глюкозо-6-фосфатдегідрогеназа – Г-6-ФДГ) у печінці коропа та товстолобика білого.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Ферменти, гербіциди, гідробіонти, прісноводні водойми, гліколіз, лактатдегідрогеназа,пентозо-фосфатний шлях, печінка.
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 05 Feb 2015 15:13
Last Modified: 05 Feb 2015 15:13
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15414

Actions (login required)

View Item View Item