Весняні строки прильоту перепела (Coturnix Coturnix) на Поліссі

Яненко, В. О., Серебряков, В. В. (2009) Весняні строки прильоту перепела (Coturnix Coturnix) на Поліссі. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція.. pp. 314-315.

[img]
Preview
Text
Download (176kB) | Preview

Abstract

Останні півстоліття міграція перепела майже не досліджувалася, крім деяких загальних згадок в окремих джерелах. Перепела, будучи типово перелітними птахами, зимують за межами територій із регулярним сніговим покривом, роблять регулярні міграції як навесні, так і восени. Як летять ці птахи навесні – невідомо. Вважають, що проліт йде вночі, появу перепелів у тій або іншій місцевості реєструють головним чином за голосом самців, які можуть токувати під час міграції хоча іноді починають свій "бій" не з першого дня появи. Осінні міграції по континентальній частині України, як і в усій Європі протікають майже не помітно. Відносно великі скупчення утворює цей вид лише при перельоті Чорного та Середземного моря. Як навесні, так і восени майже не спостерігають перелітних зграй, а тільки скупчення, більш-менш виражені "висипки", і можна припустити, що в цей час вони летять поодинці і тільки вночі. Хоча при спостереженнях за нічною міграцією перепел бував зафіксований відносно рідко. Судячи з даних кільцювання, основна маса перепелів з Європейської частини ареалу рухається на зимівлі й назад через Піренейський, Аппенінський п-ови, через Балкани та Чорноморське узбережжя Кавказу.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: міграція,перелітні птахи,кільцювання,ареал,фенологічні спостереження,
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 06 Feb 2015 13:14
Last Modified: 06 Feb 2015 13:14
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15436

Actions (login required)

View Item View Item