Етно-культурологічні аспекти українських фразем із компонентом "кіт"

Конторчук Г. К. (2002) Етно-культурологічні аспекти українських фразем із компонентом "кіт". Волинь-Житомирщина. Історико-філологічний збірник з регіональних проблем (9). С. 127–130.

[img]
Preview
Текст
Download (209kB) | Preview

Анотація

Коли з’явився кіт у домівці предків східних слов’ян, не відомо (одомашнення кішки відбулося, ймовірно, майже 5 тисяч років у північно-східній Азії, та час переселення її у Європу не визначено) [1]. Але оскільки ця тварина широко представлена у багатьох формах усної народної творчості, то, напевно, це сталося дуже давно. Характер подачі матеріалу у фольклорі свідчить про те, що українці досить толерантно ставляться до присутності у домі кішок.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: кіт, одомашнення кота, фольклор, етнолінгвістика, етно-культурологічний аспект, українські фраземи, вірування предків, фразеологія, фразеологізм
Класифікатор: P Мова та література > PG Слов'янська група мов, Балтичні мови, Албанські мови і література > Українська
Відділи: Інститут філології і журналістики > Кафедра української мови та методики її навчання
Користувач: Користувачі 1471 не знайдено.
Дата подачі: 28 Лют 2015 07:23
Оновлення: 28 Лют 2015 07:23
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15947

Actions (login required)

Оглянути опис ресурсу Оглянути опис ресурсу