Видовий комплекс перітрих річки Тетерів

Гуменюк, І. С., Константиненко, Л. А. (2015) Видовий комплекс перітрих річки Тетерів. Біологічні дослідження – 2015: Збірник наукових праць.. pp. 170-173.

[img]
Preview
Text
Download (350kB) | Preview

Abstract

Круговійчасті інфузорії є одними з найважливіших одноклітинних організмівводойм нашої планети. Перітрихи - досить поширені протисти у природних водоймах, вони живуть в океанах, солонуватих водах, в усіх прісних водоймах від маленьких калюж дощової води до озер тарік. Вони беруть участь в підтриманні біологічної рівноваги в водоймах, в процесах самоочищення води, є організмами-індикаторами санітарно-гігієнічного стану водойм, а також входять до раціону живлення різнихгідробіонтів. Актуальність роботи обумовлена необхідністю встановлення таксономічного складу круговійчастих інфузорій природних та штучних водойм, аутекологічних особливостей видів цих протист у біоценозі. Метою роботи було встановити видовий склад, поширення та аутекологічні особливості перітрих р. Тетерів (м. Житомир) та скласти описи родів виявлених перітрих. Дослідження проводили з вересня 2013 р. по грудень 2014 р. Всього відібрано 80 проб круговійчастих інфузорій з р. Тетерів. Для вивчення видового складу використовували загальноприйняті методи світлової мікроскопії. Оцінку кількісного розвитку здійснювали стандартними методами. Кількісні дані опрацьовували статистично за допомогою програм MS EXEL, STATISTICA 6.0. За період дослідження було виявлено 18 видівкруговійчастих інфузорій,що відносяться до 6 родів, для яких складено описи.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Круговійчасті, інфузорії, одноклітинні, перітрихи, гідробіонти
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 26 Mar 2015 18:19
Last Modified: 26 Mar 2015 18:19
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/16622

Actions (login required)

View Item View Item