Розподіл іонів важких металів у поверхневих водах і донних відкладах р. Норинь

Бродацький, М. М. and Перепелиця, Л. О. (2015) Розподіл іонів важких металів у поверхневих водах і донних відкладах р. Норинь. Біологічні дослідження – 2015: Збірник наукових праць.. pp. 159-161.

[img]
Preview
Text
Download (503kB) | Preview

Abstract

Одним із проявів антропогенного впливу на екосистему є присутність у воді різних типів водоймищ таких токсикантів як важкі метали, які мають значний вплив на життєдіяльність представників водного біоценозу. Особливу увагу привертають важкі метали (ВМ), зокрема плюмбум та кадмій. В екологічно несприятливих районах у воді надмірно накопичуються ВМ, що призводить до порушення оптимальних співвідношень мікроелементів і зниження біологічних властивостей рослин та тварин [2]. В процесі життєдіяльності рослини використовують макро- і мікроелементи, наприклад ферум, цинк, мідь, свинець, кадмій та інші. Надходження надлишкової кількості елементів у рослинний організм порушує рівновагу між мікро- і макроелементами, що призводить до пригнічення біохімічних процесів [3, 4]. Дослідження рівня ВМ у водному середовищі різних районів Житомирського Полісся свідчать про суттєві коливання їх вмісту. Оцінка хімічного стану природних вод і донних осадків, як правило, базується на визначенні складу і кількісної характеристики ВМ, що має важливе наукове та прикладне значення. Мета роботи полягала у встановленні особливостей розподілу іонів ВМ у воді та донних відкладах р. Норинь.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: антропогенний вплив, екосистема, токсикант, важкі метали, біоценоз
Subjects: Q Science > QD Chemistry
Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 26 Mar 2015 18:38
Last Modified: 26 Mar 2015 18:38
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/16646

Actions (login required)

View Item View Item