Склад та первинна продукція фітопланктону р. Крошенка (Житомирський р-н.)

Кравцова, О. В. and Шелюк, Ю. С. (2015) Склад та первинна продукція фітопланктону р. Крошенка (Житомирський р-н.). Біологічні дослідження – 2015. pp. 187-189.

[img]
Preview
Text
Download (354kB) | Preview

Abstract

Відомо, що фітопланктон як один із найважливіших компонентів різнотипних водних об’єктів, є досить чутливим до змін екологічних чинників і досить чітко реагує на дію антропогенних. Це обумовлює ефективність використання угруповань автотрофних гідробіонтів для оцінки екологічного стану водних екосистем. Метою роботи було встановити особливості формування та функціонування водоростевих угруповань р. Крошенка. Річка Крошенка належить до малих річок Житомира. Вона впадає у р. Кам’янку, яка є лівою притокою Тетерева (басейн Дніпра). Дані про альгологічні знахідки в р. Крошенці практично відсутні. Річка протікає через місто, загальна її довжина становить близько 10 км. Відбір альгологічних проб здійснювали впродовж вегетаційних сезонів 2011–2014 рр. подекадно на стаціонарній станції, розташованій у м. Житомирі. Всього було відібрано 74 альгологічні проби, які фіксували, згущували та камерально опрацьовували загальновідомими методами. Визначення систематичного складу водоростей проводили за «Algae of Ukraine». Аналіз еколого-токсикологічної ситуації річкової води у різні сезони 2011–2014 рр. показав, що концентрації екологічно-небезпечних речовин не перевищують допустимих. Лише влітку 2014 р. у р. Крошенка було виявлено локальне зростання вмісту плюмбуму (ІІ), що є результатом антропогенного впливу на річкову екосистему.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: фітопланктон, гідробіонти, вегетаційний сезон,екосистема, водорості
Subjects: Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 26 Mar 2015 18:39
Last Modified: 12 Jul 2016 06:23
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/16647

Actions (login required)

View Item View Item