Структура водоростевих угруповань літнього планктону р. Тетерів

Хомутовська, Н. А. and Шелюк, Ю. С. (2015) Структура водоростевих угруповань літнього планктону р. Тетерів. Біологічні дослідження – 2015: Збірник наукових праць.. pp. 204-206.

[img]
Preview
Text
Download (343kB) | Preview

Abstract

Фітопланктон має особливе значення як біоіндикатор в екологічному моніторингу та біотестуванні. У зв’язку з цим виникає необхідність його всебічного вивчення. Проведення флористичного аналізу фітопланктону р. Тетерів є на сьогодні доцільними, оскільки річка постійно зазнає антропогенного впливу, а спостереження за напрямком змін видового складу можуть використовуватися в біоіндикаційних цілях. Метою роботи було встановити особливості формування та функціонування водоростевих угруповань р. Тетерів (басейн Дніпра). Річка Тетерів відноситься до категорії середніх річок, має загальну довжину 365 км, площу басейну – 15300 км2, рівень падіння – 0,5 м на кілометр. Ліси займають 15% площі басейну, болота – 4%. Результати досліджень отримані впродовж літнього вегетаційного сезону 2014 р. на двох стаціонарних станціях у м. Житомир. За час досліджень було відібрано і оброблено 16 альгологічних проб. Проби відбирали та опрацьовували за стандартними методиками з урахуванням останніх флористичних зведень. Під час виконання роботи були використані стандартні гідроекологічні, альгологічні та статистичні методи дослідження. Визначення таксономічного складу водоростей проводили з урахуванням останніх флористичних зведень. Біоіндикаційний аналіз здійснювали згідно.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Фітопланктон, біоіндикатор, моніторинг, біотестування, флористичний аналіз
Subjects: Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 27 Mar 2015 07:36
Last Modified: 27 Mar 2015 07:36
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/16653

Actions (login required)

View Item View Item