Структура угруповань прісноводних легеневих молюсків у водоймах різного типу Романівського району

Вручинська, А. М. and Гарбар, Д. А. (2015) Структура угруповань прісноводних легеневих молюсків у водоймах різного типу Романівського району. Біологічні дослідження – 2015: Збірник наукових праць.. pp. 68-70.

[img]
Preview
Text
Download (370kB) | Preview

Abstract

Прісноводні молюски – одна з найчисленніших груп безхребетних тварин у гідроценозах. Завдяки значній екологічній пластичності вони можуть траплятися в широкому спектрі водних біотопів, від невеликих за розмірами тимчасових до великих стоячих і текучих постійних водойм. Слід відмітити, що у більшості випадків молюски є „піонерами” у заселенні гідротопів з несприятливими для інших безхребетних гідробіонтів умовами існування. Їх поява ініціює кардинальні зміни в водоймі, які часто можуть супроводжуватися покращенням умов існування для інших груп гідробіонтів. Легеневі молюски (Pulmonata) – підклас черевоногих молюсків. Їхні розміри варіюють від 2-3 мм до кількох десятків сантиметрів. Характерною рисою цих молюсків є асиметричність будови, яка виражається у формі черепашки, редукції органів мантійного комплексу однієї сторони (здебільшого правої) та посиленим розвитком таких самих органів іншої сторони (здебільшого лівої).

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Прісноводні молюски, безхребетні тварини, гідроценоз, біотоп, гідротоп
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Віта Павлівна Нехрещенюк
Date Deposited: 27 Mar 2015 07:36
Last Modified: 27 Mar 2015 07:36
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/16654

Actions (login required)

View Item View Item