Субстандартні одиниці як знак іллокуції, маркер інтенціональності та засіб когерентності у публіцистичному тексті

Масель, Ю. С. (2015) Субстандартні одиниці як знак іллокуції, маркер інтенціональності та засіб когерентності у публіцистичному тексті. Наукові записки Вінницького держ. пед. унів. ім. Михайла Коцюбинського. Серія:Філологія (мовознавство):збірник наукових праць (21). pp. 274-278.

[img]
Preview
Text
Download (499kB) | Preview

Abstract

Стаття присвячена дослідженню субстандарних одиниць англійської мови у нормативному стилі, а саме публіцистичному тексті. Розглянуто проблему зниження публіцистичного дискурсу. Проаналізовано прагматичні настанови автора повідомлення, що зумовлюють використання ненормативних одиниць в нормативній сфері. Висвітлено поняття мовленнєвого акту та зазначено підходи до його аналізу. Виокремлено складові мовленнєвого акту: іллокуцію та перлокуцію. Основний акцент зосереджено на іллокутивній силі мовленнєвого акту з використанням субстандартних одиниць. Прикладами проілюстровано види інтенцій мовленнєвого акту: інтенсифікацію емоційного стану реципієнта та образу адресата. Окрему увагу приділено наміру образи. На основі публіцистичного тексту продемонстровано, що субстандартні одиниці виступають маркерами інтенціональності в розгортанні іллокутивної сили мовленнєвого акту та являються засобами зв’язності дискурсу.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: публіцистичний текст, іллокуція,перлокуція, мовленнєвий акт, іллокутивна сила мовленнєвого акту, образа,докір,інтенсифікація
Subjects: P Language and Literature > P Philology. Linguistics
P Language and Literature > PE English
Divisions: Educational and Research Institute of Foreign Philology > Department of the English Language
Depositing User: О.І. Янчук
Date Deposited: 26 Feb 2016 13:35
Last Modified: 26 Feb 2016 13:35
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/20453

Actions (login required)

View Item View Item