Літературна медієвістика. Вибрані студії: У 3-х томах. - Т. 1: Зародження української літератури

Білоус, П. В. (2011) Літературна медієвістика. Вибрані студії: У 3-х томах. - Т. 1: Зародження української літератури. ПП "Рута".

[img]
Preview
Text
Download (8MB) | Preview

Abstract

Тривалий час українцям нав’язувався імперський по­ гляд на власну літературну спадщину, внаслідок чого виникли ідеологічні міфи, які і досі функціонують у куль­ турному просторі і підживлюються новими планами ро­ сійської геополітики. Особливо дискусійним стало питан­ ня про зародження української літератури, яка формува­ лася в умовах становлення держави Русь. У монографії з ’ясовуються історичні, культурні, лінгвістичні та есте­ тичні обставини виникнення українського письменства на його ранньому етапі. Автор аргументовано доводить неспроможність чужорідних міфів довести загальний («о6- щерусский») характер літературної творчості за часів Київської Русі. Розпізнавання генетичного коду українсь­ кої літератури, її самобутність та органічність у вітчиз­ няній історії і культурі, постколоніальний дискурс в ос­ мисленні давніх пам’яток - такий зміст і наукове спряму­ вання цієї книги. Адресується літературознавцям історикам, культу­ рологам, релігієзнавцям, а також студентам і школярам, які мають можливість сформувати адекватні погляди на літературну спадщину рідного народу.

Item Type: Book
Subjects: P Language and Literature > PN Literature (General) > PN0441 Literary History
Divisions: Educational and Research Institute of Philology and Journalism > Department of Ukrainian and foreign literature and methods of their teaching
Depositing User: доцент Олена Юрчук
Date Deposited: 21 Mar 2016 08:51
Last Modified: 21 Mar 2016 08:51
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/20614

Actions (login required)

View Item View Item