Глибиннопсихологічні особливості сприймання «пікаперами» осіб іншої статті

Мазяр, О. В. (2016) Глибиннопсихологічні особливості сприймання «пікаперами» осіб іншої статті. Наука і освіта. Науково-практичний журнал Південного наукового центру НАПН України (5). pp. 212-217. ISSN 2311-8466

[img]
Preview
Text
Download (703kB) | Preview

Abstract

Стаття розкриває проблематику несвідомої мотивації статевої поведінки «пікаперів». На матеріалі асоціативного експерименту та факторизації отриманих даних показується зв’язок статевої поведінки «пікаперів» чоловічої статі гетеросексуальної орієнтації з їхнім ставленням до інцестуозних осіб, а також специфікою захисного механізму заміщення (за негативним зразком). Зазвичай «пікапери» демонструють значні труднощі у поєднанні чуттєвого (еротичного) та ніжного (емоційного) потягів до осіб протилежної статі. Типовий «пікапер» не має деструктивного внутрішнього конфлікту, але разом із тим не здатен встановлювати довготривалі інтимні стосунки через брак ніжної прив’язаності до об’єкта сексуальної уваги. Автор обґрунтовує думку про те, що поведінка «пікаперів» лише зрідка містить психологічну проблематику. Особистісна проблема «пікаперів» може проявлятися як невдала спроба нав’язливою сексуальною активністю компенсувати психологічну імпотенцію, яка утворилася внаслідок неадекватно вирішеного Едіпового конфлікту.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: особистісна проблема, комплекс Едіпа, заміщення, психологічна імпотенція, сексуальна поведінка, пікапер.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: Олег Мазяр
Date Deposited: 18 Dec 2016 22:56
Last Modified: 18 Dec 2016 22:56
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/22778

Actions (login required)

View Item View Item