Главная социальная роль интеллигенции – противодействовать доминированию в обществе биполярного мышления

Вознюк, О. В. (2016) Главная социальная роль интеллигенции – противодействовать доминированию в обществе биполярного мышления. Интеллигенция, ее гражданские позиции в современном мире: материалы ХІ Международной научной конференции: в 2 т., 2. pp. 3-15.

[img]
Preview
Text
Download (1MB) | Preview

Abstract

На основі міждисциплінарного аналізу – синергетики, теорії соціуму, що будується на феноменах соціального психофрактала та соцієтальної психіки, а також концепції півкульової асиметрії головного мозку людини, досліджується соціальна роль інтелігенції, яка полягає в протидії домінування в суспільстві біполярного мислення, під яким розуміється когнітивно-емоційна спрямованість мислення людини на подвійність, максималізм, догматизм, фрагментарність, кластерніть, кліповість, мозаїчність сприйняття та освоєння дійсності, яка при цьому атомизирується, поляризується і розщеплюється на «чорне і біле», «ваших» і «наших». Така особливість біполярного мислення робить його представників причиною соціальної агресії, що призводить до безлічі трагічних подій локального і глобального масштабу.

Item Type: Article
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > B Philosophy (General)
Divisions: Educational and Research Institute of Pedagogics > Department of theory and methods of preschool and inclusive education
Depositing User: асистент І.О. Денисюк
Date Deposited: 24 Dec 2016 00:36
Last Modified: 24 Dec 2016 00:36
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/22909

Actions (login required)

View Item View Item