Мовні та освітні маркери в процесах національної ідентифікації в ХІХ ст. (на прикладі польських та єврейських громад Правобережжя)

Рудницька, Н. В. (2015) Мовні та освітні маркери в процесах національної ідентифікації в ХІХ ст. (на прикладі польських та єврейських громад Правобережжя). Intermarum: історія, політика, культура : зб. наук. праць / за ред. В. О. Венгерської. – Житомир (2). pp. 40-57.

[img]
Preview
Text
Download (246kB) | Preview

Abstract

У статті детально висвітлено умови проведення російських освітніх реформ на землях, від’єднаних від Речі Посполитої. Акцентовано, що життя польської громади до 30-х рр. ХІХ ст. було спокійним, діяли окремі положення Литовського статуту, Конституції Королівства Польського,польська мова була головною у спілкуванні, судочинстві, діловодстві та освіті. Важливим фактором для збереження польського мовного простору було те, що державно-бюрократичний апарат західних і південно-західних земель Російської імперії складався переважно з польських дворян, привілейоване становище мали римо-католики, польські освітяни. Висвітлено діяльність польських патріотів А. Чарторийського, Т. Чацького, поляків-просвітників.

Item Type: Article
Subjects: D History General and Old World > DJK Eastern Europe
Divisions: Faculty of History > Department of History of Ukraine
Depositing User: лаборант К.Б. Лисюк
Date Deposited: 10 Jan 2017 10:22
Last Modified: 10 Jan 2017 10:22
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/23221

Actions (login required)

View Item View Item