Вікові відмінності у психологічному реагуванні на небезпеку щодо ураження віл

Сенкевич, В. Г. (2016) Вікові відмінності у психологічному реагуванні на небезпеку щодо ураження віл. Наука і освіта. Науково-практичний журнал Південного наукового центру НАПН України (5). pp. 238-246. ISSN 2311-8466

[img]
Preview
Text
Download (962kB) | Preview

Abstract

У статті представлено емпіричне порівняння вікових відмінностей у реагуванні на небезпеку щодо ура- ження ВІЛ. Психологічне реагування розглядається у поєднанні процесів емпатування та контролю над ризи- ком інфікування ВІЛ. Контроль над ризиком інфікування суб’єкта визначають показники його емоційної зріло- сті; переважаючі копінг стратегії та копінг-механізми; стурбованість особистою безпекою; рівень знань із питань ВІЛ/СНІД; оцінка ризику власного ураження та ураження для Іншого; суб’єктний контроль над ситу- ацією інфікування; коефіцієнт статевого ризику ВІЛ; досвід небезпечної поведінки. Отримано підтвердження вікової диференціації емпатійних ставлень: доросла вікова група проявляє вищі рівні емпатійних ставлень як до загалу, так і до людей, які живуть з ВІЛ.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: психологічне реагування, емоційне реагування, емпатійність, компоненти реагування на небезпеку, юнацький вік.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: Оксана Горай
Date Deposited: 13 Jan 2017 21:57
Last Modified: 13 Jan 2017 21:57
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/23282

Actions (login required)

View Item View Item