Особливості Я-концепції осіб, що перебувають у неформальних релігійних організаціях

Гавриловська, К. П. and Фурман, О. І. (2016) Особливості Я-концепції осіб, що перебувають у неформальних релігійних організаціях. Наука і освіта. Науково-практичний журнал Південного наукового центру НАПН України (5). pp. 78-83. ISSN 2311-8466

[img]
Preview
Text
Download (304kB) | Preview

Abstract

У статті наведено результати емпіричного дослідження особливостей Я-концепції осіб, які перебувають у неформальних релігійних організаціях. Виявлено, що вони мають, переважно, позитивний Я-образ та високу самооцінку. Для більшості досліджуваних характерними є інфантильність та емоційна незрілість. Існує взаємозв’язок між самоставленням та рівнем релігійності осіб, які перебувають у неформальних релігійних організаціях: чим вищий рівень релігійності, тим більш позитивним є Я-образ. Високий рівень релігійності пов’язаний з якісними змінами Я-концепції, що проявляються у специфічних особливостях сприймання та оцінки себе. Позитивні зміни у Я-концепції осіб, що належать до неформальних релігійних організацій, зумовлені зниженням рівня саморефлексії.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Я-концепція, неформальні релігійні організації, релігійність, рефлективність, релігійний досвід. Я-концепция, неформальные религиозные организации, религиозность, рефлективность, религиозный опыт. Self-concept, informal religious organisations, religiosity, reflexivity, religious experience.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
B Philosophy. Psychology. Religion > BL Religion
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: Ксенія Гавриловська
Date Deposited: 31 Jan 2017 07:14
Last Modified: 31 Jan 2017 07:14
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/23494

Actions (login required)

View Item View Item