Київська філософська школа: у пошуках сенсу людського буття

Фаріон, О. О. (2015) Київська філософська школа: у пошуках сенсу людського буття. Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць / Гол. ред. В.М. Вашкевич (95). pp. 175-179. ISSN 2076-1554

[img]
Preview
Text
Download (532kB) | Preview

Abstract

Обґрунтовано актуальність та першочерговість такого завдання філософії, як осмислення специфіки людського буття та визначення його сенсу. Проаналізовано особливості трактування екзистенційного змісту буття та визначення його сенсу у контексті екзистенційно–антропологічної філософії представників Київської філософської (світоглядно–антропологічної) школи В. Шинкарука та С. Кримського. Визначено, що фундаментальними особливостями людської екзистенції мислителі визначали її духовний зміст та трансцендентність. Представлено їх трактування екзистенції як діалектичної єдності створення умов життя, задоволення життям та самореалізації особистості в цьому процесіОбґрунтовано, що питання визначення сенсу життя не має однозначної відповіді та вимагає постійного пошуку. Підкреслено, що першочергову важливість у цьому контексті має забезпечення умови, щоб життя, відповідно до високих моральних цілей, приносило вищу радість буття, щоб людина досягала щастя не на шкоду моральності, а на шляху реалізації своєї людської сутності.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: українська філософія, Київська філософська школа, В. Шинкарук, С. Кримський, сенс людського буття.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > B Philosophy (General)
Divisions: Faculty of History > Department of Philosophy and Political Science
Depositing User: Vadym Mykolaiovych Slyusar
Date Deposited: 10 Mar 2017 13:02
Last Modified: 10 Mar 2017 13:02
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/24016

Actions (login required)

View Item View Item