Видове різноманіття круговійчастих інфузорій р. Деревички (Хмельницька область)

Нехрещенюк, В. П. and Константиненко, Л. А. (2017) Видове різноманіття круговійчастих інфузорій р. Деревички (Хмельницька область). Біологічні дослідження – 2017. pp. 133-135.

[img]
Preview
Text
Download (370kB) | Preview

Abstract

Круговійчасті інфузорії (Peritrichia Stein, 1859) є досить поширеними в природних водоймах. В результаті їх діяльності, разом з іншими організмами, відбувається мінералізація органічних речовин, які постійно потрапляють у водойми, що забезпечує біологічне самоочищення води. Вони регулюють чисельність бактерій, сприяють зменшенню завислих токсичних речовин і тим самим знижують мутність води і підвищують її якість. Вивчення біорізноманіття гідроекосистем, екологічних та морфо-фізіологічних особливостей гідробіонтів є важливим для визначення стану водойм в умовах антропогенного навантаження та пошуку ефективних шляхів його поліпшення. Цілеспрямоване вивчення вільноживучих перитрих в природних водоймах на території Хмельницької області не проводилось, тому саме таке дослідження є актуальним в наш час.

Item Type: Article
Subjects: Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 06 Apr 2017 12:52
Last Modified: 06 Apr 2017 13:02
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/24210

Actions (login required)

View Item View Item