Різноманіття та стан деревних насаджень на вулицях Небесної Сотні та Святослава Ріхтера міста Житомира

Пешик, Г. С., Астахова, Л. Є. (2017) Різноманіття та стан деревних насаджень на вулицях Небесної Сотні та Святослава Ріхтера міста Житомира. Біологічні дослідження – 2017. pp. 204-207.

[img]
Preview
Text
Download (391kB) | Preview

Abstract

Деревні насадження є важливим елементом географічного ландшафту міст. Їм належить не лише естетична роль, але й вони виступають як фактор оздоровлення оточуючого середовища, оскільки очищають повітря від пилу та газів, збагачують його киснем та фітонцидами, зменшують рівень шуму. Проте, в умовах урбанізованого середовища рослинність розвивається під впливом хімічних, фізичних та біологічних чинників антропогенного походження, що не властиві природному середовищу. Крім того, в умовах міст сильної видозміни зазнають фактори природнього середовища, зокрема, це стосується грунтового покриву, температурного, світлового та гідрологічного режимів. Сукупна дія негативних чинників середовища спричиняє ушкодження асиміляційних органів рослин, що впливає на порушення їх функціональних можливостей та зниження біологічної продуктивності.

Item Type: Article
Subjects: Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 07 Apr 2017 08:24
Last Modified: 07 Apr 2017 08:34
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/24215

Actions (login required)

View Item View Item