Вміст іонів CD2+ у поверхневих водах малих річок Житомирського Полісся

Бродацький, М. М. and Перепелиця, Л. О. (2017) Вміст іонів CD2+ у поверхневих водах малих річок Житомирського Полісся. Біологічні дослідження – 2017. pp. 111-112.

[img]
Preview
Text
Download (384kB) | Preview

Abstract

Важкі метали (ВМ) відносяться до пріоритетних забруднюючих речовин, спостереження за якими обов'язкові у всіх середовищах. Вони особливо небезпечні тим, що мають здатність накопичуватися і впливати на метаболічний цикл живих організмів. У 1973 р ООН був прийнятий список найбільш небезпечних для людини (15-ти) речовин, серед яких було зазначено іони ВМ, таких як: ртуть, свинець, кадмій. Кадмій належить до числа типових забруднюючих елементів поверхневих вод. Він потрапляє у природні водойми при вилуговуванні ґрунтів, поліметалічних і мідних руд, в результаті розкладання водних організмів, здатних його накопичувати. Значні кількості іонів Cd2+ потрапляютьв поверхневі води в результаті господарської діяльності.

Item Type: Article
Subjects: Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 27 Apr 2017 10:43
Last Modified: 27 Apr 2017 10:52
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/24453

Actions (login required)

View Item View Item