Розподіл іонів Pb2+ у системі вода–донні відклади–рослини річок Житомирського Полісся

Яковчук, Л. В. and Перепелиця, Л. О. (2017) Розподіл іонів Pb2+ у системі вода–донні відклади–рослини річок Житомирського Полісся. Біологічні дослідження – 2017. pp. 153-155.

[img]
Preview
Text
Download (406kB) | Preview

Abstract

Регіональне забруднення малих річок важкими металами (ВМ) тягне за собою погіршення якості води в середніх і великих річках та створює серйозну небезпеку для здоров‘я населення в багатьох регіонах України, збільшуючи ризик впливу на організм людини канцерогенних та мутагенних факторів. Погіршення якості води досягло рівнів, які ведуть до деградації водних екосистем, зниження продуктивності водойм. В той же час для багатьох видів тварин і рослин донні відкладення є невід‘ємною складовою життєдіяльності, забруднення мулу може погано вплинути на процеси їхньої життєдіяльності. Тому постійний контроль за якість води, дослідження рівня,забруднення водного середовища та донних відкладів різними токсикантами, в тому числі іонами ВМ є важливим та актуальним для збереження видового різноманіття та оптимального розвитку гідробіонтів. Одним з пріоритетних забруднювачів поверхневих водних об‘єктів залишаються ВМ, що мають токсичний, мутагенний та канцерогенний вплив на живі організми.

Item Type: Article
Subjects: Q Science > QK Botany
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Conservation of Biological Diversity
Depositing User: лаборант Людмила Остапенко
Date Deposited: 03 May 2017 08:26
Last Modified: 03 May 2017 08:35
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/24458

Actions (login required)

View Item View Item