Особливості діалогів у міжгендерному спілкуванні персонажів (на матеріалі англомовної прози авторів-чоловіків та авторів-жінок)

Радкевич, В. В. (2017) Особливості діалогів у міжгендерному спілкуванні персонажів (на матеріалі англомовної прози авторів-чоловіків та авторів-жінок). Актуальні питання іноземної філології: наук. журн. – Луцьк. – Східноєвроп. нац. ун-т. ім. Лесі Українки (6).

[img]
Preview
Text
Download (283kB) | Preview

Abstract

Статтю присвячено висвітленню гендерно маркованих чинників при конструюванні міжгендерних діалогів з сучасних англомовних художніх прозових творів, написаних письменниками-чоловіками й письменниками-жінками. Актуальність дослідження визначається залученням когнітивного принципу перспективізації, при якому різниця в точках зору полягає у різній гендерній приналежності авторів, таким чином, гендерний чинник виявляється двовекторним: творці текстів відрізняються за принципом гендеру, діалоги є міжгендерними. Досліджуються такі параметри міжгендерних діалогів як наповнюваність і розгорнутість реплік з наведенням кількісних даних, порушення структури діалогів перебиванням, мовчання як реакція на репліку комунікативного партнера, а також кількісні та якісні властивості ініціації міжгендерних діалогів. Проведений аналіз із залученням принципу перспективізації дає підстави відзначити наявність гендерної маркованості за обома векторами. Наявність перебивання у МД значно більше притаманна “жіночим” дискурсам. Відсутність вербально вираженої реакції на ініціативну репліку комунікативного партнера частіше відзначається для F-учасників. Відзначається висока частотність повідомлень та різноманітних інших видів ініціації МД – для М-учасників у творах, що належать авторам-чоловікам.

Item Type: Article
Subjects: P Language and Literature > PA Classical philology
Divisions: Educational and Research Institute of Foreign Philology > Department of Foreign Languages and Modern Teaching Techniques
Depositing User: Л.П. Макарчук
Date Deposited: 24 Oct 2017 07:48
Last Modified: 24 Oct 2017 07:57
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/25482

Actions (login required)

View Item View Item