Развитие самосознания человека как креативной сущности

Вознюк, О. В. (2017) Развитие самосознания человека как креативной сущности. Креативна педагогіка: [наук.-метод. журнал] (12). pp. 40-49.

[img]
Preview
Text
Download (1MB) | Preview

Abstract

На основі міждисциплінарного дослідження актуальної психолого-педагогічної проблеми робиться висновок, що людина знаходить свободу (самосвідомість) у процесі з'єднання будь-яких протилежностей (в акті мислення і творчості), в результаті чого досягається нейтральний стан, вільний від дуального принципу причинно-наслідкової залежності. Показується, що саме в такому нейтральному стані людська істота звільняється від дії мотивів, стає неадаптивним, надситуативним, незалежним від зовнішнього диктату творчим початком, який творить заради самої творчості. Досягнення свободи як самосвідомості, що виявляє феномен єдності протилежностей, дозволяє досягти нейтрального стану, в сфері якого тільки і можливі як феномен ідеального, так і відображення людиною всього розмаїття світу у всій його метаморфозній і суперечливої сукупності, що дозволяє людській істоті досягти самосвідомості і зростити особистість як унікальну і тотожну тільки собі сутність.

Item Type: Article
Subjects: L Education > L Education (General)
Divisions: Educational and Research Institute of Pedagogics > Department of theory and methods of preschool and inclusive education
Depositing User: асистент І.О. Денисюк
Date Deposited: 27 Jan 2018 08:37
Last Modified: 27 Jan 2018 08:37
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/26224

Actions (login required)

View Item View Item