Проблематика Польського визвольного руху середини ХІХ століття на Правобережній Україні у роботах українських істориків початку початку ХХІ ст.

Конарівська, Юлія (2017) Проблематика Польського визвольного руху середини ХІХ століття на Правобережній Україні у роботах українських істориків початку початку ХХІ ст. Україна–Європа–Світ. Міжнародний збірник наукових праць. Серія: Історія, міжнародні відносини (19). pp. 300-306.

[img]
Preview
PDF
Download (1MB) | Preview

Abstract

У статті аналізуються питання польського національного руху середини ХІХ ст. на Правобережній Україні, які досліджували українські історики за останнє десятиліття. Виділено проблеми, які порушуються дослідниками: характерні риси Січневого повстання, російсько-польсько- українські взаємини, як напередодні, так і під час повстання, участь населення Правобережної України у польському повстанні 1863–1864 рр., соціальні та політичні зміни, що відбувалися на Правобережжі після його придушення. Проведений аналіз дає змогу стверджувати, що українські вчені активно працюють над темою польського визвольного руху на Правобережній Україні та всебічно вивчають роль української сторони у ньому.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: польський визвольний рух, Правобережна Україна, Січневе повстання 1863–1864 рр., українські історики ХХІ ст
Subjects: D History General and Old World > DJK Eastern Europe
Divisions: Faculty of History > Department of Law and Public Administration
Depositing User: Лаборант іст. фак. Світлана Чорновіл
Date Deposited: 29 Jan 2018 12:53
Last Modified: 29 Jan 2018 12:53
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/26239

Actions (login required)

View Item View Item