Комплексний вплив десикації і гельмінтів на трофологічні показники Planorbarius corneus (Mollusca, Gastropoda, Bulinidae)

Стадниченко, А. П., Вискушенко, Д. А., Гирин, В. К. (2018) Комплексний вплив десикації і гельмінтів на трофологічні показники Planorbarius corneus (Mollusca, Gastropoda, Bulinidae). Природничий альманах. Біологічні науки. pp. 75-81.

[img]
Preview
Text
Download (302kB) | Preview

Abstract

Стаття присвячена комплексному впливові десикації різної тривалості (6,12, 18, 24, 30 діб) і інвазії материнськими і дочірніми редіями Notocotylus thienemanni, а також спороцистами Bilharziella polonica на два основних трофологічних показників, а саме: величину середньодобового раціону і тривалість просування корму. Дослідження свідчить, що обидва ці фактори залежно від рівня їх впливу здійснюють певного рівня тиск на організм молюсків, що позначається на їхньому фізіологічному статусі, у тому числі й на величині середньодобового раціону і на швидкості просування корму. На значеннях обох трофологічних показників P.corneus більш негативно позначається інвазія їх спороцистами B. polonica та материнськими редіями N.thienemanni.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Planorbarius corneus, Trematoda, десикація, середньодобовий раціон, швидкість просування корму.
Subjects: Q Science > QL Zoology
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Zoology, Biological Monitoring and Nature Conservation
Depositing User: kaf.zoology Zoo KZ
Date Deposited: 14 Nov 2018 19:51
Last Modified: 14 Nov 2018 19:51
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/27691

Actions (login required)

View Item View Item