Frame Analysis of Political Texts

Дячук, Н. В. (2017) Frame Analysis of Political Texts. East European Journal of Psycholinguistics., 4 (1). pp. 40-46.

[img]
Preview
Text
Download (376kB) | Preview

Abstract

Стаття висвітлює погляд на політичні тексти з позицій психолінгвістики. У статті обґрунтовано та емпірично підтверджено психолінгвістичний підхід до вивчення політичного дискурсу. Стаття посилається на фреймовий аналіз, один із потужніших методів психолінгвістичного дослідження. Для проведення фреймового аналізу було обрано політичні промови двох великих політичних лідерів України та Америки Віктора Ющенка та Барака Обами. Фреймовий аналіз було застосовано для вивчення міжкультурних особливостей, які зображають національний характер двох культур. Результати аналізу свідчать, що дискурс українського лідера вміщує такі найбільш значущі категорії, як люди, влада, свобода. Дискурс Американського лідера включає такі суттєві категорії як: економіка, гроші, люди, психологічні конструкти. Результати дослідження засвідчили, що пріоритетним для В. Ющенка є люди, до яких він звертається, яким він вірить, на яких покладається. Серед пріоритетів українського лідера знаходяться свобода та незалежність кожного українця. Барак Обама більш зосереджений на проблемах економічного та фінансового положень країни. Очевидним виявилося, що майбутній президент готовий запровадити ряд реформ для процвітання своєї держави. Лексичне наповнення категорії психологічні конструкти засвідчило, що американський лідер виявляє повагу та гордість до свого народу. Радикальні зміни свідчать про різну економічну ситуацію в країнах, різну менталітет та цінності представників двох культур, а також різні цілі та установки кожного з мовців.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: фреймовий аналіз, політичні тексти, фрейми (слоти), політичні лідери, категорії, прототипні представники, міжкультурні особливості.
Subjects: P Language and Literature > P Philology. Linguistics
P Language and Literature > PE English
Divisions: Educational and Research Institute of Foreign Philology > Department of English Language and Applied Linguistics
Depositing User: лаборант Оксана Мозговенко
Date Deposited: 29 Jan 2019 13:29
Last Modified: 01 Feb 2021 18:59
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/28020

Actions (login required)

View Item View Item