Дєдух, М. О.
(2018)
Сформованість цінностей індивідуальної фізичної культури юнаків та дівчат.
Фізична культура, спорт та здоров'я нації (6).
с. 47-54.
ISSN 2071-5285
Опис
Актуальність теми. Дієвими засобами підвищення рухового режиму учнівської молоді та формування у них індивідуальної фізичної культури є належні норми, які базуються на сучасних принципах фізичного виховання. Одним з головних є принцип пріоритету потреб, мотивів та інтересів особистості, що передбачає побудову системи фізичного виховання в цілому і окремих програм з урахуванням індивідуальних і групових, соціальних і духовних потреб людей, а також формування та осмислення понять «індивідуальна фізична культура» за допомогою занять з фізичного вихо¬ван¬ня та мотивації до занять фізичною культурою [2, 15, 16]. Актуальним є вирішення питання, що стосується зниження культурного потенціалу фізичної культури, що пов’язаний з розвитком інтелектуальних, розумових, творчих, комунікативних можливостей особистості, формуванням у неї особистісної фізичної культури, системи розумних потреб. У зв’язку з цим у людини порушується такі індивідуальні форми суспільної всебічності, як гармонійність, цілісність, універсальність.
Мета дослідження – визначити ступінь сформованості індивідуальної фізичної культури юнаків та дівчат.
Методи дослідження – теоретичний аналіз і систематизація психолого-педагогічної та науково-методичної літератури, спеціальної літератури з фізичної культури, інформаційних ресурсів мережі Інтернет; аналіз вітчизняного і зарубіжного досвіду; спостереження, анкетування; методи математичної статистики.
Результати дослідження. В результаті проведеного дослідження ми з’ясували, що питання сформованості цінностей індивідуальної фізичної культури учнівської молоді говорить нам про низький рівень фізкультурної освіти, яку вони повинні отримувати на заняттях з фізичної культури. Розуміння індивідуальної фізичної культури базується у більшій мірі на практичному досвіді і у меншій мірі на теоретичних знаннях. Про це нам говорять результати досліджень, де зрозуміло, що є відмінності у захопленнях, способі життя та цінностях студентів коледжів і школи.
Actions (login required)
|
Перегляд елементу |