Ячнюк, М. Ю., Ячнюк, І. О., Ячнюк, Ю. Б.
(2018)
Дослідження структури захворюваності та фізичного стану учнів 12–15 років.
Фізична культура, спорт та здоров'я нації (6).
с. 244-250.
ISSN 2071-5285
Опис
Актуальність теми дослідження. У статті, розглядаються питання дослідження змістовного наповнення дозвілля учнів середньої ланки школи за для розширення кордонів оновлення, збагачення і актуалізації рекреаційної діяльності відповідно до сучасних запитів молоді. Доведено, що в сучасних мінливих умовах життєдіяльності туризм набуває важливого значення в суспільстві та здатен розв’язувати різноманітні соціальні функції.
Мета й методи дослідження. В статі, на основі аналізу даних медичних амбулаторних карток, ми намагались дослідити стан здоров’я та структуру захворюваності учнів 7–9 класів, а також обґрунтувати доцільність використання засобів активного туризму в заняттях з метою оздоровлення і профілактики найбільш поширених захворювань серед дітей даної вікової категорії. Для досягнення мети дослідження нами були використані теоретичний аналіз та узагальнення даних спеціальної літератури, педагогічні методи, соціологічні методи дослідження (анкетування, опитування), антропометричні методи, фізіологічні методи і методи математичної статистики.
Результати роботи. Загальна кількість учнів шкіл склала 321 школяра з них 161 дівчинка та 160 хлопців, та було встановлено, що стан їхнього здоров’я характеризується високим рівнем захворюваності за основними класами хвороб. Встановлено, що в структурі захворюваності учнів переважають хвороби органів дихання. Відмічено переважно «середній» та «нижче середнього» рівні соматичного здоров’я за методикою Г. Л. Апанасенка та напругу адаптації за методикою Р. М. Баєвського у переважній більшості учнів. Виявлено, що зміна повсякденної одноманітної обстановки забезпечує перемикання нервово-емоційної сфери на нові об’єкти зовнішнього середовища, відволікання його від стомлюючих і часом негативних впливів повсякденності учнів.
Ключові висновки. Проведений аналіз свідчить, про доцільності використання засобів активного туризму в заняттях з учнями 12–15 років з метою оздоровлення та профілактики найбільш поширених захворювань.
Actions (login required)
|
Перегляд елементу |