Особливості соціальної ситуації розвитку неповнолітніх злочинців

Дмитрієва, С. М., Степанчук, О. В. (2017) Особливості соціальної ситуації розвитку неповнолітніх злочинців. Вісник Київського інституту бізнесу та технологій (3(34)). pp. 22-26.

[img]
Preview
Text
Download (272kB) | Preview

Abstract

У статті розглянуто соціально-психологічні детермінанти кримінальної поведінки неповнолітніх як крайньої форми соціальної дезадаптації, доведено, що порушення стосунків підлітка й дорослого виступає першоджерелом соціальної дезадаптації неповнолітнього, проаналізовано основні типи сімей з несприятливими умовами для психічного та особистісного розвитку дитини: родини, для яких характерними є дефекти сімейного виховання, сімї з серйозними матеріальними труднощами. Для надання соціально-психологічної допомоги підліткам-делінквентам та їх соціальному оточенню представлено якісний та кількісний аналіз результатів емпіричного дослідження особливостей соціальної ситуації розвитку неповнолітніх злочинців, виявлення ставлення учнів середнього шкільного віку до різних проявів соціально дезадаптованої поведінки: схильність до подолання норм і правил, до адиктивної поведінки, до саморуйнівної поведінки, до агресії та насильства, до делінквентної поведінки.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: соціальна дезадаптація, девіантна поведінка, делінквентна поведінка, соціальна ситуація розвитку, протиправна поведінка, адиктивна поведінка, агресія.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of General, Developmental and Educational Psychology
Depositing User: лаборант Наталія Баргілевич
Date Deposited: 04 Apr 2019 07:38
Last Modified: 04 Apr 2019 07:43
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/28887

Actions (login required)

View Item View Item