Аналіз причин зміни професії як типоутворюючих маркерів суб’єктивної моделі саморозвитку випускників вишів

Тичина, І. М. (2015) Аналіз причин зміни професії як типоутворюючих маркерів суб’єктивної моделі саморозвитку випускників вишів. Вісник Інституту розвитку дитини. (38). pp. 158-164.

[img]
Preview
Text
Download (367kB) | Preview

Abstract

Причини зміни професії аналізуються як маркери, що відображають тип суб’єктивної моделі саморозвитку випускників вишів. Збір інформації про професійні плани та усвідомлювані причини зміни професії здійснюється за допомогою бесіди. Виокремлено окремі групи причин зміни професії залежно від співвідношення творчих та адаптаційних ресурсів розвитку особистості у професійній діяльності та інших сферах життя. Моделі саморозвитку у процесі професійної переорієнтації визначаються на основі аналізу особливостей поєднання причин зміни професії. Показано, що для випускників з досвідом роботи характерні такі моделі: адаптивна особистісно-професійна модель, творча професійно-центрована модель, адаптивна професійно-центрована модель, творчо-адаптивна професійно-центрована модель, варіативна модель. Для випускників, які не мають професійного досвіду, властиві такі моделі саморозвитку у процесі зміни професії: адаптивна особистісно-професійна модель, адаптивна професійно-центрована модель, творчо-адаптивна позапрофесійна модель.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: професійна переорієнтація, причина зміни професії, суб’єктивна модель саморозвитку випускників вишів.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: доцент Ірина Тичина
Date Deposited: 12 Nov 2019 15:30
Last Modified: 12 Nov 2019 15:30
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/30151

Actions (login required)

View Item View Item