Оцінка екологічного стану водойм та водотоків басейну Тетерева у межах Житомирської області з використанням власних результатів та музейних даних

Шечук, Л. М., Куровська, А. Є. (2021) Оцінка екологічного стану водойм та водотоків басейну Тетерева у межах Житомирської області з використанням власних результатів та музейних даних. Оцінка екологічного стану водойм та водотоків басейну Тетерева у межах Житомирської області з використанням власних результатів та музейних даних.

[img]
Preview
Text
Download (487kB) | Preview

Abstract

Університетські музеї є одними з найстаріших музеїв світу'. Ряд музеїв України, у тому числі і університетські мають малакологічні колекції [1; 3; 6; 8; 9], тобто колекції черепашок молюсків, важливих організмів-індикаторів стану навколишнього середовища. Найбільшими є такі колекції у Державному природознавчому музеї Національної академії наук України, Зоологічному музеї ім. Б. Дибовського Львівського національного університету ім. Івана Франка, Зоологічному музеї Інституту зоології ім. 1.1. Шмальгаузена Національної академії наук України. Є така колекція і у природничому музеї Житомирського державного університету ім. Івана Франка. Він знаходиться на природничому факультеті і нараховує близько 400 експонатів різних видів тварин, що є основою його колекції. Цю колекцію створили у 1973-1976 рр. доценти факультету К.І. Копеїн, Л.М. Куркчі та Г.О. Корбут. Саме ця колекція і дала початок зоологічному музею. До складу музею входять найяскравіші представники тваринного світу Житомирського регіону та цікаві і різноманітні види фауни майже з усіх куточків нашої планети. Доповнений музей колекцією мінералів та гірських порід, скам’янілостями викопних рослин, анатомічними препаратами, малакологічною колекцією. Зараз музей нараховує близько 650 експонатів тварин: черепашки понад 50-ти видів молюсків, 15 видів хеліцерових і ракоподібних, близько 100 видів комах, різноманітною є колекція голкошкірих і коралів.

Item Type: Article
Subjects: L Education > L Education (General)
Divisions: Faculty of Natural Sciences > Department of Zoology, Biological Monitoring and Nature Conservation
Depositing User: kaf.zoology Zoo KZ
Date Deposited: 17 Jun 2021 06:21
Last Modified: 17 Jun 2021 06:29
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/32907

Actions (login required)

View Item View Item