Київський римо-католицький біскуп Йосип Верещинський (1530–1598) та його постать в історії України

Ярмошик, Іван (2021) Київський римо-католицький біскуп Йосип Верещинський (1530–1598) та його постать в історії України. Роль римо-католицької церкви в суспільному житті Волині- Житомирщини у ХVIII – XX ст.: до 275-річчя освячення кафедрального собору св. Софії у Житомирі: матеріали Міжнародної науково- практичної конференції (Житомир, 26 червня 2021 р.). pp. 90-97.

[img]
Preview
PDF
Download (303kB) | Preview

Abstract

Стаття присвячена аналізу постаті визначного мислителя кінця ХVI ст. київського римо-католицького біскупа Юзефа (Йосипа) Верещинського, у висвітленні польської та української історіографій, переважно ХІХ – ХХ ст. Головну увагу приділено аналізу істориками поглядів біскупа щодо державного та військового облаштування українських земель у складі тогочасної Речі Посполитої, проаналізовано головні проекти висловлені Ю.Верещинським у його працях, зокрема проект створення козацького державного утворення на чолі з князем, основою якого мали стати запорозькі козаки, простежено його стосунки з козацтвом.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Юзеф Верещинський, державні проекти України, Річ Посполита, запорізьке козацтво, Україна, історіографічні дослідження.
Subjects: D History General and Old World > DJK Eastern Europe
Divisions: Faculty of History > Department of Law and Public Administration
Depositing User: Лаборант іст. фак. Світлана Чорновіл
Date Deposited: 15 Nov 2021 08:17
Last Modified: 15 Nov 2021 08:17
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/33386

Actions (login required)

View Item View Item