Застосування норм міжнародного гуманітарного права органами регіональних систем захисту прав людини

Рудницька, О. П., Магась-Демидас, Ю. І. (2022) Застосування норм міжнародного гуманітарного права органами регіональних систем захисту прав людини. Київський часопис права (2). pp. 194-199.

[img]
Preview
PDF
Download (284kB) | Preview

Abstract

У статті досліджено застосування органами регіональних систем захисту прав людини норм міжнародного гуманітарного права. Визначено, що забезпечення миру та безпеки, прав людини у глобальному світовому масштабі сьогодні набуло особливої гостроти. Встановлено, що в умовах світових глобалізаційних процесів міжнародно-правові механізми захисту прав людини неефективно виконують свої функції у діючій системі міжнародних відносин. Трансформації міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права зумовлюють існування, поряд з універсальними стандартами у сфері захисту прав людини, розвиток і функціонування регіональних: європейської, міжамериканської, африканської та арабської. Уповноважені інституції регіональних систем захисту прав людини, для того, щоб надати більш конкретний захист жертвам внутрішніх збройних конфліктів, розробили низку аргументів, створивши підстави для застосування міжнародного гуманітарного права як незалежного джерела зобов’язань для держав-учасниць відповідних договорів та конвенцій. Визначено можливі наслідки денонсації Російською Федерацією Європейської конвенції з прав людини, зокрема, зупинення Європейським судом з прав людини проваджень переважної більшості справ проти останньої щодо порушення нею норм міжнародного права, не виконання відповідачем жодних рішень, а отже неможливістю притягнути її до відповідальності. Авторами проаналізовано практику розгляду судами регіональних систем скарг про порушення прав індивідів у контексті збройних конфліктів. Встановлено, що вказані органи приймають рішення про притягнення до відповідальності держави-порушника лише у межах міжнародного договору, яким таку систему створено.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: міжнародне гуманітарне право, права людини, регіональна система захисту прав людини, збройний конфлікт, військова агресія
Subjects: K Law > K Law (General)
K Law > KZ Law of Nations
Divisions: Faculty of History > Department of Law and Public Administration
Depositing User: Лаборант іст. фак. Світлана Чорновіл
Date Deposited: 09 Nov 2022 14:58
Last Modified: 09 Nov 2022 14:58
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/34689

Actions (login required)

View Item View Item