Polish culture in Ukraine under conditions of ukrainian statehood formation in 1917–1921

Білобровець, О. М. (2019) Polish culture in Ukraine under conditions of ukrainian statehood formation in 1917–1921. Інтермарум: історія, політика, культура, 6. с. 49-65. ISSN 2518-7694

[img]
Перегляд
Text
Download (782kB) | Перегляд

Опис

Мета роботи полягає в з’ясуванні сутності трансформацій в польській освітній і театрально-мистецькій діяльності в Україні в умовах зміни форм української державності, ідеологічних систем та соціальних перетворень в 1917–1921 рр. Аналіз діяльність польських громадських організацій освітнього та культурно-мистецького спрямування, з’ясування значення та впливу польського театру на суспільне життя здійснено на основі структурного та функціонального методів. Навесні 1917 р. було створено польські представницькі інституції, розпочалась співпраця польських демократичних сил з органами української влади. Завдяки сприятливій політиці УЦР, спрямованій на забезпечення прав національних меншин та впровадження національно-культурної автономії, проходив процес масового створення польських початкових і середніх шкіл, виникла низка польських освітніх організацій по всій території України. Впровадження у життя політики забезпечення рівних прав усього населення в Українській Державі П. Скоропадського привело до скасування національно-персональної автономії. Однак цей період залишався сприятливим для розвитку польської освіти і культури, оскільки забезпечував політичну стабільність і можливість розвитку польського суспільно-політичного та культурного життя. Утвердження влади більшовиків у 1919 р. в Україні в результаті боротьби різних політичних сил та ідеологічних систем закріплювало класовий пріоритет суспільного розвитку й заперечувало можливість продовження польської освітньої і культурної діяльності через утиски польських громадських діячів, що викликало їх від’їзд до Польщі. Ті осередки польської освіти й культури, які залишилися, продовжували діяти вже в системі радянської влади.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Польська культура, польське шкільництво, польський театр, Українська національна революція, Українська Центральна Рада, гетьманат П. Скоропадського, УСРР.
Теми: C Супутні історичні науки > C Супутні історичні науки (Загальне)
Підрозділи: Факультет історії, права та публічного управління > Кафедра історії України
Користувач, що депонує: к.і.н. І. В. Ковальчук
Дата внесення: 18 Груд 2022 17:53
Останні зміни: 18 Груд 2022 17:53
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/35600

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу