Соціальна відповідальність як чинник розбудови громадянського суспільства: соціально-філософський аналіз

Сабадуха, О. В. (2014) Соціальна відповідальність як чинник розбудови громадянського суспільства: соціально-філософський аналіз. АВТОРЕФЕРАТ на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.

[img]
Перегляд
Text
Download (316kB) | Перегляд

Опис

Дисертаційна робота присвячена дослідженню соціальної відповідальності як чинника розбудови громадянського суспільства. Аналіз соціальної відповідальності здійснено на основі концепції духовно-практичного освоєння світу в контексті суб’єкт-об’єкт-суб’єктних відносин між суб’єктами діяльності. Доведено, що соціальна відповідальність притаманна індивідові особистісного рівня розвитку сутнісних сил, мотивованого соціальним інтересом. Встановлено, що соціальну відповідальність людина має нести перед суспільством загалом і перед майбутніми поколіннями зокрема. Соціальну відповідальність досліджено у взаємозв’язку з дискурсивно-комунікативними практиками, формуванням громадянських суспільств у Європі та Україні. Обґрунтовано необхідність децентралізації влади й передачі значного обсягу повноважень місцевим громадам, що сприятиме формуванню соціальної відповідальності громадян за процеси самоврядування. Проаналізовано роль таких чинників розбудови громадянського суспільства в Україні, як посилення соціальної відповідальності держави та її органів, політиків і громадських діячів, органів місцевого самоврядування, бізнес-еліти, політичних партій, громадських організацій та християнських церков. Визначено, що розбудова громадянського суспільства в Україні можлива лише за наявності критичної маси соціально відповідальних особистостей, подолання кланової та корпоративної вигоди певних соціальних груп й формування соціального інтересу в суспільних суб’єктів.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: відповідальність, соціальна відповідальність, соціальний суб’єкт, громадянське суспільство, соціальний інтерес, особа, суб’єкт-об’єкт-суб’єктні відносини, соціальний капітал, дискурсивно-комунікативні практики, національна еліта, громадські організації, християнська церква.
Теми: B Філософія. Психологія. Релігія > B Філософія (Загальне)
Підрозділи: Історичний факультет > Кафедра філософії та політології
Користувач, що депонує: Руслана Іщук
Дата внесення: 24 Вер 2014 07:12
Останні зміни: 24 Серп 2015 19:07
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/12780

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу