Особливості діагностики резервної функції серця при прогресуючих фізичних навантаженнях у школярів середнього шкільного віку

Кравчук, Б. В., Шевчук, Д. В. (2015) Особливості діагностики резервної функції серця при прогресуючих фізичних навантаженнях у школярів середнього шкільного віку. ЖДУ ім. І.Франка.

[img]
Перегляд
Text
Download (310kB) | Перегляд

Опис

За даними різних авторів, недостатній рівень фізичної активності мають до 75% дітей, в результаті чого сучасний школяр постійно знаходиться в умовах рухового «голоду». Особливо несприятливо впливає гіпокінезія на дітей у пре- і пубертатному віці. Значні нейроендокринні зміни, притаманні періоду статевого дозрівання (так званий «підлітковий стрибок»), роблять організм підлітка особливо чутливим до зовнішніх впливів і підвищують лабільність регуляторних механізмів. Якщо адаптаційні резерви при цьому недостатні, в різних органах і системах легко формуються серйозні порушення. А патологія, що розвивається внаслідок зривів адаптаційних процесів, носить, як правило, поліорганний і синдромний характер (артеріальна гіпертензія і гіпотензія), метаболічний, гіпоталамічний синдром та інші.

Тип елементу : Інший
Теми: Q Наука > QP Фізіологія
Підрозділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра медико-біологічних дисциплін
Користувач, що депонує: ст.лаб. А. А. Гирина
Дата внесення: 01 Лип 2015 10:23
Останні зміни: 01 Лип 2015 10:23
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/18028

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу